• Informacje ogólne

Szkoła Podstawowa w Zelgnie podjęła się organizacji
          Przeglądu Zespołów Artystycznych Szkół Gminy Chełmża "Bocianisko".

Każdego roku, w okresie od 2000 do 2018 roku, (w sobotę) na przełomie maja i czerwca Dyrektor, Rada Pedagogiczna, pracownicy i uczniowie SP Zelgno zapraszali zespoły artystyczne do prezentacji swojego dorobku.

Udział w spotkaniach brali dyrektorzy szkół, władze samorządowe, Wójt Gminy Chełmża, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, sponsorzy i mieszkańcy wsi. Na scenie prezentowały się zespoły w kategoriach: teatry szkolne i kabarety, zespoły wokalno – muzyczne
          i instrumentalne oraz zespoły taneczne.

Uczestnicy Przeglądu występowali w określonej kolejności. Zespoły oczekujące na swój występ obserwowały przedstawienia na widowni. W przerwie wszyscy uczestnicy i goście zapraszani byli na obiad.

Na zakończenie imprezy otrzymywali pamiątkowe dyplomy i maskotki w kształcie żab
          i bocianów.