• Informacje ogólne

• "Chcemy być razem"

- to cykl spotkań integracyjnych dla dzieci niepełnosprawnych oraz osób dorosłych i ludzi samotnych

Chcemy być razem to znaczy:

- chcemy spotykać się i poznawać

- pragniemy pomagać sobie nawzajem

Spotykamy się już od 2001 roku i od pierwszego spotkania wytworzyła się wyjątkowa, podniosła atmosfera. Co roku nasze spotkania przyjmują nową myśl przewodnią i odmienną formę realizacji, był to: koncert, zabawa pełna czarów i magii, spektakl wigilijny, cudowne spotkanie ze św. Mikołajem, widowisko z aniołami, czy pełne humoru przedstawienie niosące jednak przesłanie, że nikt nie powinien być sam.

Cała społeczność szkolna czuwa nad przygotowaniami do spotkania. Mamy doskonale rozpracowany podział obowiązków, z których czerpiemy tylko przyjemność i radość.

Spotkania te organizujemy w najpiękniejszym i najbardziej wzruszającym okresie całego roku - w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Staramy się zawsze stworzyć bajkową dekorację i zaskoczyć uczestników nową, wyjątkową formą i nastrojem. Dbamy także, by nasi goście zasiedli do suto zastawionych stołów, miło spędzili czas także po głównej uroczystości. Wtedy już wspólnie biesiadują, prowadzą długie rozmowy, czasami śpiewają.

Tradycją jest wizyta z dalekiej północy św. Mikołaja, który przynosi paczki dla dzieci i sympatyczne upominki dla dorosłych.

Żegnając się goście dziękują za troskę i pamięć o nich, chętnie dokonują wpisów do księgi pamiątkowej, co jest dowodem ich radości i wdzięczności, a dla nas sukcesem i pochwałą, że udało nam się zrodzić choć na chwilę wzruszenie i radość w ich sercach.

Przez wiele lat w pozyskiwaniu środków wspiera nas Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzin oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Imprezę tę wspiera także grono przyjaciół szkoły. Realizacja zadań, które sobie zamierzyliśmy przyczyniła się też do wzbogacenia osobowości uczniów naszej szkoły.

Z radością i entuzjazmem będziemy oczekiwali na kolejne spotkanie z gronem już zaprzyjaźnionych nam dzieci i osób dorosłych. Pragniemy wyczarować kolejne piękne spotkania.