• Irlandia w szkole - St. Patrick's Day w naszej szkole

          • W ramach realizcji programu Fundacji Kultury Irlandzkiej "Irlandia w szkole" obchodziliśmy St. Patrick's Day. Nasze anglistki, p. J. Prażuch i p. I. Pietrowska, przygotowały dla uczniów wiele atrakcji. Były legendy irlandzkie, stacje zadaniowe, łamigłowki, puzzle, quizy i Leprechaun Hunt. Ósmoklasiści zmagali się z zadaniami egzaminacyjnymi w ramach Patrykowego maratonu przedegzaminacyjnego.  Królował oczywiście kolor zielony.

          • "Czyściochowe Przedszkole"

          • Dzieci z grup 0a, 0b i 0c realizują program „Czyściochowe Przedszkole”.

            "Czyściochowe Przedszkole” to nowy program edukacyjny dla przedszkoli w całej Polsce, organizowany przez firmę Rossmann w ramach programu Rossnę! Junior. Program ma na celu pomagać nauczycielom w edukacji i motywowaniu przedszkolaków do codziennego dbania o higienę. Wiadomo, że higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych, uczymy się już od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy, procentuje w dorosłym życiu. Dlatego warto już w przedszkolu  zacząć kształtowanie dobrych nawyków higienicznych.

            Cele programu: rozwijanie samodzielności higienicznej dzieci, wdrażanie do dbałości o swój wygląd zewnętrzny, wdrażanie do stosowania zasad higieny osobistej, wyrabianie nawyków higieniczno-kulturalnych związanych z czystością, poznawanie podstawowych zasad higieny, nabywanie nawyków prozdrowotnych, rozwijanie aktywności poznawczej. Dzięki udostępnionym scenariuszom zajęć poświęconym różnym zagadnieniom higieny (m. in. czystość rąk, korzystanie z toalety, ochrona skóry czy mycie zębów) dzieci z będą wiedziały, jakie są przyczyny wielu chorób, dlaczego warto myć ręce w określonych sytuacjach, zrozumieją potrzebę każdorazowego mycia rąk przed posiłkiem, dlaczego należy zwalczać zarazki i jak zapobiegać ich roznoszeniu. Nauczą się dbać o higiene, wiec i o zdrowie.

          • MIŁOŚĆ, KOBIETY I ŚPIEW

          • Pod takim hasłem odbył się montaż słowno - muzyczny w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego oraz recytatorów z kl. VIII a i VIII b. Imprezę uświetnili Rafał, Martyna i Kaceper, którzy wcielili się w słynne polskie gwiazdy. Mieliśmy okazję usłyszeć Hankę Ordonównę (Martyna), Danutę Rinn (Kacper) i Sławomira (Rafał).  Imprezę przygotowały p. Renata Szymecka i p. Beata Niedziałkowska.

          • Sukces Adama

          • Z przyjemnością informujemy, że Adam Prażuch, uczeń klasy 8b, zdobył tytuł finalisty z wynikiem 85% w Konkursie przedmiotowym Kuratora Oświaty z matematyki. Opiekunem Adama jest p. J. Michalska.
            Gratulacje!

          • Z wizytą w Bibliotece Samorządowej w Zelgnie

          • 16 marca klasy IVa i IVb gościły  po sąsiedzku w Bibliotece Samorządowej na warsztatach regionalnych. Uczniowie piekli gofry oraz poznali historię tego popularnego wypieku.

            Pani Jola Pawełczyk zapoznała czwartoklasistów z legendami z obszaru Gminy Chełmża.

          • Dzień Kobiet w naszej szkole

          • W ramach obchodów Święta Kobiet nasze uczennice miały możliwość uczestniczyć w spotkaniach ze specjalistkami w dziedzinie kosmetologii, psychologii i masażu. Panie poinstruowały, jak można zadbać o swoje lepsze samopoczucie, kondycję fizyczną i psychiczną. Projekt pod nazwą KOBIETY KOBIETOM bardzo spodobał się naszym uczennicom. 

            Bardzo dziękujemy Pani Lucynie Gołaszewskiej, Joannie Jarockiej i Oksanie Sviderskiej za poświecony czas i cenną wiedzę, którą teraz wprowadzimy w życie.

            A dla wszystkich kobiet w naszej szkole (tych małych i tych większych) program artystyczny przygotowały pierwszaczki pod czujnym okiem wychowawczyń, p. M. Machalskiej i p. E. Szymańskiej. 

          • Sukces Martyny

          • W wojewódzkim konkursie plastycznym "Czytając Mickiewicza" jury konkursu przyznało  I miejsce Martynie Bogun z klasy 6a (kategoria klasy IV - VI). Gratulacje dla  Martyny i opiekunek, p. B. Niedziałkowskiej i p. R. Szymeckiej.

            III edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego z cyklu „Polska literatura dziecięca i młodzieżowa w ilustracji” pn. „Czytając Mickiewicza” stanowi część projektu edukacyjnego promującego czytelnictwo, realizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu we współpracy z Książnicą Kopernikańską w Toruniu, z Biblioteką Uniwersytecką w Toruniu, Galerią i Ośrodkiem Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury w Toruniu, Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich Okręg Kujawsko-Pomorski w Toruniu oraz Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Toruniu.

            Projekt edukacyjny i konkurs „Czytając Mickiewicza” został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Kujawsko- Pomorskiego Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

            Prace nagrodzone w konkursie zostaną zaprezentowane na wystawie stacjonarnej w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu lub na wystawie online.

          • Rozstrzygnięcie szkolnych konkursów związanych z Mikołajem Kopernikiem

          • Wyniki:

            UKŁAD SŁONECZNY - makieta

            I m. Arkadiusz Smul, II m. Miłosz Radusiewicz, III m. Alicja Salomon i Lena Romanowska

            POJAZDY KOSMICZNE

            I m. Filip Czyż, II m. Zofia Krawczyk, III m. Maksymilian Marszałkowski

            KONKURS WIEDZY O MIKOŁAJU KOPERNIKU

            I m. Adam Prażuch, i Olgierd Pacek, II m. Martyna Bogun, III m.Jan Paczkowski i Kacper Krukowski

            PRZEBRANIE ZA MIKOŁAJA KOPERNIKA

            Lena Pawelec, Maria Pilch, Lena Kokoszka, Zofia Filus, Olgierd Twardowski, Kalina Twardowska i Lena Pawelec

            Dziekujemy za włączenie się do zabawy i GRATULUJEMY!