• Szkolne obchody Dnia Ziemi

• Dziękując Ziemi za to, że możemy podziwiać jej piękno i czar, uczniowie klas II i III przygotowali program artystyczny. Podsumowano szereg działań.

W klasach 0 - III dzieci siały i sadziły rośliny, tworzyły piękne ilustracje, wykonały plakaty, bawiły się w kodowanie i uczyły się, jak żyć zgodnie z ekologią.

Szkolnym obchodom Dnia Ziemi towarzyszył konkurs fotograficzny dla klas 0 - 3 pt. "Aktywnie spędzam czas z rodziną na łonie natury". Podczas apelu zostały wręczone nagrody:
            I miejsce zajęli Franciszek i Mają Mucha
            II miejsce: Franciszek Graczyk, Lidia Bagińska, Zuzanna Bogun
            III miejsce: Zuzanna i Marcelina Cichy oraz Zuzanna Truszczyńska.
            Nagrodzonym gratulujemy. Organizatorkami konkursu były panie Anna Pałaszewska i Iwona Cuprjak

Natomiast uczniowie klas 4-8 wzięli udział w dwóch konkursach zorganizowanych przez panie Annę Ramowską i Agnieszkę Hońdo - Brudz:
            - międzyklasowym na gazetkę promującą tegoroczne hasło “Zainwestuj w naszą planetę”. W tej kategorii zwyciężyła klasa 8b. Na szczególne podziękowanie za zaangażowanie i wkład pracy włożony w przygotowanie tej gazetki zasługują: Amelia Jastrzębska, Dominika Dąbal i Amelia Rzymska.
            - indywidualnym na model kuli ziemskiej z surowców wtórnych. W tym konkursie zwycięzcami zostali: Alicja Salomon kl. IVa, Lena Kokoszka kl. Vb, Julia Zielińska kl. VIIIa.

Zwycięzcom i uczestnikom wszystkich konkursów gratulujemy wielkiej pomysłowości i świadomości ekologicznej.

• Szkoła pamięta...

• 19 kwietnia 2023 roku, w 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim, uczniowie naszej szkoły uczcili minutą ciszy tych, co wtedy zginęli. Maluchy przygotowały żółte żonkile. Ten symbol powstania towarzyszył całej społeczności szkolnej przez cały dzień. Historię tamtych wydarzeń przypomniała nam nasza historyczka, p. Ewa Zgurzyńska.

• Rocznica Chrztu Polski

• 14 kwietnia w całym kraju obchodzona jest rocznica Chrztu Polski. Nasza historyczka, p. Ewa Zgurzyńska, przybliżyła nam okoliczności związane z obchodami tej ważnej daty.

• Wyróżnienie w konkursie plastycznym dla Nicoli z klasy II

• Uczennica klasy II Nicola Jabłońska otrzymała wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Mikołaj Kopernik- człowiek nauki". Odebrała już swoją nagrodę, a organizatorzy umożliwili wyróżnionym zwiedzanie Obserwatorium Astronomicznego w Piwnicach.

Gratulujemy!

• PRZEDSZKOLACY MAJĄ MOC

• Dzięki akcji przedszkolaków do hospicjum Nadzieja w Toruniu dotarły nasze wielkanocne prezenty. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym dzieciom i ich rodzinom za przyłączenie się do zbiórki. Prezes hospicjum, pani Aleksandra Ruszczak, składa całej społeczności szkoły ciepłe życzenia wielkanocne. Uśmiechy dzieci przebywających w hospicjum to najlepsze podziękowanie.

• Brąz dla naszych koszykarek

• W Czernikowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w Koszykówce Dziewcząt (IMS), w których nasze zawodniczki zajęły III miejsce.

Skład drużyny brązowych medalistek: Natalia Kasprzak, Dominika Więzowska, Weronika Lada, Julia Kaliska, Sandra Bereza, Iwona Dziubak, Oliwia Zacharek i Julia Zielińska

GRATULUJEMY drużynie i trenerowi, p. Danielowi Ramowskiemu:)

• Kolejny matematyczny sukces Adama

• Adam Prażuch z 8b uczestniczył  w GALI LAUREATÓW konkursów przedmiotowych w Katolickim Liceum Księży Pallotynów Collegium Culmense w Chełmnie. Jako zdobywca I miejsca w konkursie matematycznym kolejny raz udowodnił, że matematyka jest jego bardzo mocną stroną, gdyż Adaś na swoim koncie ma już tytuł FINALISTY Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki, trzy wyróżnienia w konkursie KANGUR, II miejsce w klasie 6 i III w klasie 7 w Konkursie Matematycznym LIGA ZADANIOWA.
            Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Gratulacje również dla pani Joanny Michalskiej, która jest opiekunem matematycznym Adasia.

• SUKCESY NASZYCH MODELARZY

• Prace uczniów realizujących swoje pasje na zajęciach Koła Modelarskiego zostały wystawione w Konkursie Modeli Kartonowych w Gargždai na Litwie. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się: Maja Matczak, Monika Stolkowska, Wiktor Zając, Dominika Domachowska, Agnieszka Lada, Alicja Węglerska, Julia Majerowska, Zuzanna Skrzypczak (wszyscy z 5a) i Rafał Balcerowski z 4a. Ci sami uczniowie i jeszcze 8 innych: Marcelina Wolak, Alicja Salomon, Wojciech Zieliński, Bartosz Jurkiewicz, Maksymilian Śliwka, Zuzanna Majszak i Alan marchlewski (uczniowie 4a), zdobyli nagrody w konkursie modelarskim w Redzie. Opiekunem naszych modelarzy jest p. Barbara Wantowska. GRATULUJEMY!!!

• Koszykarski sukces dziewcząt i chłopców

• W Szkole Podstawowej w Grzywnie odbyły się Mistrzostwa Gminy Chełmża w Koszykówce. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w kategorii dziewcząt i chłopców nasi reprezentanci zajęli I miejsce.

Składy: Weronika Lada, Dominika Więzowska, Sandra Bereza, Julia Kaliska, Natalia Kasprzak, Julia Zielińska, Zuzanna Śmiałek, Oliwia Zacharek, Iwona Dziubak, Hubert Węglerski, Adam Prażuch, Dawid Grabowski, Jakub Madej, Jakub Drzewiecki, Maciej Czarnecki, Jakub Adamczyk, Szymon Kuciak, kontuzjowany Oliwer Lewandowski. Opiekunem naszych koszykarskich talentów jest p. Daniel Ramowski:)

GRATULUJEMY i trzymamy kciuki, bo już wkrótce etap powiatowy:)

• Sportowy sukces Weroniki z 8a

• Weronika Lada, uczennica klasy VIIIa, zajęła V m. w Plebiscycie Sportowiec Roku 2022 pod patronatem Posła na Sejm RP Mariusza Kałużnego.
            Pasją Weroniki jest lekkoatletyka, a w szczególności biegi. Na co dzień trenuje w Miejskim Klubie Lekkoatletycznym Toruń.
            Gratulacje dla naszej lekkoatletki i jej rodziców. Życzymy dalszych sukcesów:)

Zdjęcie: FB Gmina Chełmża