• Szlakiem Mikołaja Kopernika

• W ramach świętowania Roku Kopernika nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w wycieczkach do Torunia.
            22 lutego klasy pierwsze, spacerując po Starówce, odwiedziły m.in. dom Mikołaja Kopernika i zrobiły zdjęcie przy pomniku astronoma. Poznały także życie mieszkańców XV–wiecznego Torunia. Na zakończenie wycieczki pierwszaki udały się do Planetarium na projekcję filmu "Kolorowy Kosmos".
            Starsi uczniowie odwiedzili planetarium 24 lutego. Seans “Zostać astronomem” pokazał im, kim jest astronom i czym się zajmuje. Okazało się, że na tysiąc mieszkańców świata jeden to astronom. W Domu Mikołaja Kopernika czekała na uczniów nowoczesna, multimedialna, interaktywna ekspozycja wykorzystująca najwspanialsze osiągnięcia współczesnego muzealnictwa: aplikację na smartfony, dzięki której uczniowie mogli pogłębiać swoją wiedzę związaną z wystawą.

• Wręczenie nagród w XIV edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego "Mieszkam w ciekawym miejscu".

• Nasza uczennica Zuzanna Jaskulska kl. III otrzymała nagrodę, a Agnieszka Lada kl. V a wyróżnienie w XIV edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego "Mieszkam w ciekawym miejscu". Uroczyste podsumowanie konkursu zorganizowano w Centrum Sportu i Rekreacji Olender w Wielkiej Nieszawce. Wśród atrakcyjnych nagród ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Toruniu znalazła się wejściówka na basen. Szkoła otrzymała dyplom i nagrodę za największą ilość przesłanych prac plastycznych. Wyjazd był pełen atrakcji i niespodzianek. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Fot. A.L.

• Obchody 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika

• "Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”

19 lutego 1473 roku, w Toruniu, urodził się Mikołaj Kopernik, najsłynniejszy astronom w dziejach ludzkości. Sława Kopernika związana jest z opracowaną przez niego astronomiczną teorią heliocentryczną. W związku z 550 rocznicą urodzin tego wybitnego naukowca, rok 2023 ogłoszony został w województwie kujawsko-pomorskim Rokiem Mikołaja Kopernika. W ramach szkonych obchodów tego święta nasi najmłodsi uczniowie przygotowali dla naszego naukowca tort urodzinowy, wielkością dorównujący „prawie” sławie Kopernika. Dekorowanie przyniosło dzieciom dużo radości. Klasy druga i trzecia niecodziennie ubrane w stroje ufoludków, pracowały w grupach, poznając sylwetkę naszego znakomitego naukowca. Rozwiązywały krzyżówki, rebusy i odkrywały wpływ teorii heliocentrycznej na obecny świat. Z wielkim zaangażowaniem tworzyły projekty oraz radośnie śpiewały piosenki.

• Gminny etap szkolnej siatkówki grup młodszych

• 7 lutego w naszej szkole odbyły się gminne zawody w siatkówce dziewcząt i chłopców klas 4-6. Nasi chłopcy pojadą na  zawody powiatowe. Trzymamy kciuki! A dziewczętom gratulujemy zaciętej gry!

Fotorelacja na szkolnym Facebooku:)

• Uchwała Rady Gminy

• Rada Gminy w dniu 31 stycznia 2023 roku podjęła uchwałę w sprawie zamiaru przekształcenia  Szkoły Podstawowej im. Wł. Broniewskiego w Zelgnie poprzez likwidację innej lokalizacji prowadzenia zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych w miejscowości Pluskowęsy 71a.

Prosimy o zapoznanie się z treścią uchwały, jej uzasadnieniem oraz listem Wójta Gminy Chelmża skierowanym do rodziców uczniów SP w Zelgnie.

Pismo_przewodnie.pdf

uchwala.pdf