• Gminny Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną

          • Na konkurs zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Grzywnie wysłaliśmy 12 palm.
            czennice z kl. V b: Julia Piróg oraz Alicja Salomon zajęły II miejsce.

            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodycze. 

            GRATULUJEMY wszystkim uczestnikom!

          • Międzynarodowy sukces!!!

          • Prace uczniów z naszego Koła Modelarskiego wzięły udział w Konkursie Modeli Kartonowych w Gargždai na Litwie. Uczennica klasy VIa Alicja Węglerska zdobyła I miejsce za model Jelcz 325 Śmieciarka.

            Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów naszym modelarzom i opiekunce, p. Barbarze Wantowskiej!

          • Pomagamy...

          • Tak jak przedszkolacy obiecali, przed Wielkanocą u dało nam siędostarczyć zebrane dary do Hospicjum Nadzieja w Toruniu. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję.

          • Z Zającem w tle...

          • Przedstawiciele klas I-III wzięli udział w Gminnym Turnieju z Zającem organizowanym przez SP Kończewice. Młodzi sportowcy zajęli II miejsce, różnicą, ze zwycięzcą SP Kończewice, jednego punktu! Dzieci rywalizowały niezwykle dzielnie a zabawy było całe mnóstwo.

            Gratulujemy!

          • Nasze złotka...

          • Nasze dziewczęta bez porażki zdobyły I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Toruńskiego w Koszykówce. Gospodarzem  zawodów była SP w Ostaszewie. Nasz złoty skład: Julia Kaliska, Sandra Bereza, Martyna Bogun, Jessicka Nowakowska, Aleksandra Wróblewska, Natalia Adwent i Majka Karulska.

            Gratulujemy drużynie i trenerowi, p. Danielowi Ramowskiemu.

            Chłopcy, jako Mistrzowie Gminy Chełmża, również wzięli udział w zawodach powiatowych. I choć wrócili bez medalu, to i tak jesteśmy dumni. Skład drużyny: Jan Paczkowski, Eryk Główny, Jacek Kowalski, Jakub Jesiołkowski, Rafał Bogun, Olgierd Pacek, Maksymilian Marszałkowski i Dominik Dec.

          • 21 marca - nie tylko początek wiosny

          • Tego dnia nie zabrakło ciekawych inicjatyw związanych z poczatkiem najpiękniejszej pory roku. Były występy, barwny korowód, tańce, palenie marzanny i sadzenie wiosennych kwiatów. 

            Tego dnia SU zorganizował też Dzień Kolorowej Skarpetki, aby wyrazić naszą solidarność z osobami z zespołem Downa. Cała społeczność szkolna zaangażowała się w noszenie kolorowych skarpet, co było wyrazem naszego wsparcia i akceptacji dla różnorodności. 

            To byl niezwykle barwny dzień:)

          • Obchody Dnia św. Patryka w naszej szkole

          • Od wielu lat nasza szkoła realizuje projekt "Irlandia w szkole". Dzięki współpracy z Fundacją Kultury Irlandzkiej nasi uczniowie mogą brać udział w wielu ciekawych inicjatywach. W tym roku były to nie tylko konkursy, ale i lekcje online. Tym razem pani Justyna Mazurek - Shramm zagościła na ekranie u uczniów klas 6, którzy podczas lekcji on-line przypomnieli sobie różne fakty i mity związane z tym świętem. Podczas przerw uczniowie rozwiązywali rebusy i quizy ukryte pod kodami QR. Dzieci z klas młodszych poznały legendy irlandzkie. Poza tym, uczniowie brali udział w konkursie organizowanym przez FKI "Zielone, Patrykowe śniadanko pudełkowe". Mogliśmy zobaczyć, jak pomysłowe i zarazem zdrowe mogą być śniadania w kolorze zielonym. Obchody Dnia Św. Patryka były pracowite zwłaszcza dla ósmoklasistów, którzy przystąpili do Patrykowego Maratonu Przedegzaminacyjnego i powtarzali przed nieuchronnie zbliżającym się E8. 

          • Otwarcie Wieży Przyrodniczo - Widokowej w Zelgnie

          • 14 marca nastąpiło uroczyste otwarcie Wieży Przyrodniczo - Widokowej w Zelgnie. Nam jako szkole daje ona możliwość integrowania różnych dziedzin nauki, takich jak przyroda, geografia, biologia, czy ekologia w praktyce. Obecność wieży umożliwi też realizację atrakcyjnych lekcji terenowych, obserwacji przyrody czy prowadzenia projektów badawczych oraz znacząco wpłynie na rozwijanie świadomości ekologicznej i zrównoważonego rozwoju.
            W kolorowym, wiosennym korowodzie wyruszyliśmy na uroczystość otwarcia Wieży Widokowej BOCIANIE OKO. Nakrycia głów dzieci zachwycały.

            Dziękujemy Marszałkowi Województwa Kujawsko-Pomorskiego, p. Piotrowi Całbeckiemu, oraz Wiceprzewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko- Pomorskiego, p. Katarzynie Lubańskiej, za prezenty dla naszej szkoły. Otrzymaliśmy voucher na zakup lornetek, natomiast biblioteka szkolna wzbogaciła się o nowe komiksy, książki przyrodnicze oraz książki, których bohaterami są osoby zasłużone dla naszego regionu.

            Uroczystość otwarcia Wieży Przyrodniczo-Widokowej uświetniły występy naszych uczniów. Gratulujemy młodym aktorom talentu, a opiekunom pomysłowości. Wielkie podziękowania dla rodziców za obecność i pomoc w przygotowaniu kostiumów. Uroczystość otwarcia zakończyliśmy wspólnym piknikiem przy OSP w Zelgnie

            W związku z otwarciem Wieży Przyrodniczo-Widokowej w Zelgnie w naszej szkole zorganizowano konkurs na jej najciekawszą nazwę. Zwycięzcą został uczeń klasy VIIIa, Maksymilian Marszałkowski, autor nazwy ,,Bocianie Oko". Zaś w konkursie plastycznym, którego celem było przedstawienie Wieży Przyrodniczo-Widokowej, zwycięzcami zostali:

            w kategorii formy płaskiej: I miejsce - Wiktoria Klicman IVa, II miejsce - Franciszek Kończalski VIb, III miejsce - Igor Woronowicz VIb;

            w kategorii formy przestrzennej: I miejsce - Dominik Cichy, VIb II miejsce - Szymon Zdybel, IVa III miejsce - Michalina Marszałkowska, IVa

            Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom konkursów GRATULUJEMY!

            Osobami odpowiedzialnymi za organizację uroczystości byli p. A. Ramowska i p. D. Ramowski.

          • GÓRA GROSZA

          • Akcja GÓRA GROSZA w naszej szkole została zakończona i podsumowana. Dziękujemy wszystkim uczniom i dzieciom z oddziałów przedszkolnych za przyniesione pieniążki. Podziękowania należą się również tym, którzy dzielnie segregowali i liczyli zebrane monety. 

            Pieniądze zostały spakowane i wysłane do Towarzystwa Nasz Dom.
            Łącznie zebraliśmy 52,8 kg monet, na kwotę 742zł (!!!)

            Jesteście wspaniali! Dziękujemy!

            Koordynatorką akcji była p. Joanna Prażuch.

          • Dzień Kobiet w naszej szkole

          • 8 marca wszystkie dziewczynki, dziewczyny i kobiety naszej szkoły mogły poczuć się wyjątkowe. W każdej klasie chłopcy zadbali, by dzień stał się szczególnie miły. Były kwiaty, życzenia, upominki i dużo słodkości. Zarówno te małe, jak i duże kobiety miały dużo powodów do uśmiechu. Dziękujemy!

            Tego dnia rozstrzygnięty został też konkurs na portret sławnej kobiety. 

            Wyniki szkolonego konkursu plastycznego " Sławne kobiety":

            W kategorii uczniów klas młodszych: I miejsce Zofia Maćkowska kl. llb, II miejsce Lena Cywka kl. III, III miejsce Kamila Krakowiak kl.IIa; wyróżnienia: Kalina Twardowska kl. III, Zuzanna Cichy kl.Ib

            W kategorii uczniów klas starszych: I miejsce Lena Kokoszka kl. VIb, II miejsce Maja Witkowska kl. Va, III miejsce Agnieszka Lada kl.VIa; wyróżnienia: Maja Stankiewicz kl.Vb, Wiktor Kałdonek kl.Vb

            Gratulujemy!

          • Sport szkolny

          • Drużyny chłopców i dziewcząt, zdobywając tytuły Mistrzów Gminy Chełmża, awansowały do etapu powiatowego w piłce ręcznej. Trzymamy kciuki:)

          • Okruchy tradycji...

          • Klasa III po raz kolejny uczestniczyła w Warsztatach Regionalnych "Okruchy tradycji" w Bibliotece Samorządowej. Tym razem dzieci poznały proces wytwarzania chleba i bułek. Trzecioklasistów spotkała  słodka niespodzianka w postaci chruścików i pączków przygotowanych przez wspaniałe panie, które zawsze towarzyszą uczniom w czasie warsztatów.

            W ramach realizowanej przez klasę p. Anny Pałaszewskiej innowacji "Sport, nauka i zabawa to ciekawa sprawa" uczniowie poszerzyli swoją wiedzę. Przekonali się, że to, co sami zrobią, lepiej smakuje i jest zdrowsze!!!

            Relację z warsztatów przeprowadziło też Radio Kuropatwa.

            Przedszkolaki z "Bocianiego przedszkola" również wzięły udział w Warsztatach Regionalnych w Bibliotece Samorządowej w Zelgnie pt. "Okruchy tradycji". Dzieci poznały, w jaki sposób powstają słodkie bułeczki. Każdy mógł poczuć się jak prawdziwy piekarz. Na koniec odbyła się degustacja i pakowanie swoich wypieków, by móc poczęstować nimi domowników.

          • Sukcesy Agnieszki z 6a

          • W niedzielę 28.01 Agnieszka Lada zajęła I miejsce w biegu na 300 m U14 z czasem 45.66 podczas 3. Ogólnopolskich Halowych Zawodów Lekkoatletycznych w Toruniu.

            A w sobotę 3.02 Aga ustanowiła swoją życiówkę na 600m z czasem 1:48:534 podczas Ogólnopolskich Halowych Zawodów Lekkoatletycznych w Toruniu.

            BRAWO!!!

          • DBI 2024

          • Dzień Bezpiecznego Internetu to inicjatywa, dzięki której warto choć chwilę poświęcić na to, by przypomnieć o zasadach bezpiecznego korzystania z sieci i o tym, jak ważna jest kultura i szacunek w wirtualnym świecie. 

            W świetlicy odbyły się zajęcia poświęcone bezpieczeństwu w Internecie. Dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania z sieci i wykonały plakat pn. "Bezpiecznie w sieci”.

          • Szachy w szkole

          • 7 lutego odbył się w naszej szkole I Turniej szachowy SP Zelgno. 17 uczestników z klas 1-8 spisało się na medal. Ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Został nim Rafał Bogun z 7a. Tuż za nim na podium uplasowali się Łukasz Suchenek z 6a i Wiktor Balicki z 4a. Gratulacje należą się wszystkim szachistom

          • Sport szkolny - piłka halowa

          • Nasze dziewczyny zdobyły I miejsce w Mistrzostwach Gminy Chełmża w piłce halowej. Chłopcy też dali z siebie wszystko, zajmując zaszczytne II miejsce. 

            Składy: Alicja Węglerska, Zuzanna Skrzypczak, Luiza Jastrzębska, Maja Zapałowska, Alicja Salomon, Agnieszka Raczkowska; Adam Markiewicz, Aleksander Markiewicz, Wiktor Zając, Łukasz Suchenek, Wiktor Kałdonek, Igor Nowaczyk, Juliusz Gołaszewski, Adrian Szlosek, Christofor Fałkowski.

          • Z okazji Dnia Babci i Dziadka

          • Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z grup przedszkolnych zaprosiły do szkoły swoje Babcie oraz Dziadków, by złożyć im specjalne życzenia. Wnuczęta zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tę okazję. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze dzieci wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek. To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji uroczystości. 

            O babciach i dziadkach pamiętali też uczniowie klas I-III. Pięknymi życzeniami, pisenkami i występami maluchy podziękowały swoim babciom i dziadkom za wielkie serca, które każdego dnia im okazują:)

            Wiele występów i zdjęć można obejrzeć na naszym Facebooku:)))

          • Zebrania Rodziców

          • Przypominamy, że 1 lutego (czwartek) odbędą sie spotkania Rodziców z wychowawcami klas. Szczegóły w dzienniku elektronicznym Librus.