Święto Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją naszej szkoły, a organizowana jest przez uczniów klas O,I, II,III wraz z wychowawcami.
Zobacz zdjęcia w galerii
Święto Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją naszej szkoły, a organizowana jest przez uczniów klas O,I, II,III wraz z wychowawcami.
Zobacz zdjęcia w galerii
Kolejny raz włączamy się do tej ogólnopolskiej akcji charytatywnej, która w tym roku obchodzi
jubileusz 25 –lecia i odbywa się pod hasłem PEDIATRIA-GODNA OPIEKA SENIORÓW.
W naszej szkole w dniach 9-13 stycznia 2017 r. wolontariusze będą zbierali środki pieniężne na ten cel.
Zapraszamy do wsparcia tej akcji.
*
Wiadomość z dnia 13.01.2017 r.: wolontariusze zebrali 813,29 zł.
DZIĘKUJEMY!
Orszak Trzech Króli 2017 przeszedł ulicami Chełmży. Mimo mrozu byli tam również nasi uczniowie, pod opieką pani Barbary Wantowskiej.
Dzień 22 XII 2016 r. był ostatnim dniem przed przerwą świąteczną w naszej placówce .
Tradycją w naszej szkole są: jasełka oraz wigilie klasowe.
Po lekcjach, wszyscy udali się na salę gimnastyczną, tam wystawione zostało przedstawienie jasełkowe.
Inscenizację przygotowały dzieci z klas od I do VI pod kierunkiem p. Barbary Wantowskiej.
Kolejny raz mogliśmy podziwiać jak znakomicie wcielają się w odgrywane postacie.
Po skończonym przedstawieniu wszyscy uczniowie przeszli z wychowawcami do swoich klas.
Tam wspólnie połamali się opłatkiem, złożyli sobie życzenia, śpiewali kolędy. Mikołaj rozdał prezenty dla wszystkich grzecznych dzieci.
Nastał szczególny czas … czas świąteczny …:)
Wszystkim życzymy spokojnych, zdrowych i radosnych świąt, a w Nowym Roku spełnienia wszystkich marzeń i planów.
Niech zbliżający się rok 2017 stawia przed Wami wyzwania, których realizacja przyniesie wiele satysfakcji.
Ferie Świąteczne czas zacząć :) spotykamy się 2 stycznia już w roku 2017.
W dniach 13 i 14 grudnia 2016 roku klasy młodsze w związku z realizacją programu czytelniczego odwiedziły Bibliotekę Samorządową w Zelgnie. Pani Jola Pawełczyk zapoznała dzieci z nowościami czytelniczymi. Wszyscy mogli obejrzeć zaproponowane książeczki i zdecydować, która im się najbardziej podoba. Podczas spotkania zostały odczytane fragmenty różnych lektur. Na zakończenie spotkania chętne dzieci zapisały się do biblioteki. Dziękujemy pani Joli za atrakcyjne spotkanie z książką i zapewniamy, że chętnie będziemy korzystać ze zbiorów bibliotecznych.
Sukcesy w Powiatowym Konkursie Plastycznym
Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Toruniu. Konkurs przebiegał pod hasłem " Mieszkam w ciekawym miejscu- podobno kiedyś tutaj..."
Nagrody zdobyli:
- Maciej Czarnecki z klasy II b - 3 miejsce
- Dominika Dąbal z klasy II b - wyróżnienie
- Oskar Lewandowski z klasy Va - wyróżnienie
Sukcesy w IV Wojewódzkim Konkursie Katarzynkowym
Wśród nagrodzonych uczniów szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego zorganizowanym przez Zarząd Oddziału Przewodnickiego PTKK w Toruniu znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
- Julia Wierzbowska z klasy IVa- I miejsce w kategorii zdjęcie i krótki opis swojego ulubionego zakątka
- Oskar Lewandowski z klasy Va - II miejsce w kategorii test znajomości najciekawszych miejsc województwa kujawsko-pomorskiego
Sukcesy w konkursie plastycznym pod hasłem " Zapobiegajmy pożarom"
- Weronika Lada z klasy II a - I miejsce
- Wiktoria Zielińska z klasy Va - wyróżnienie
Cieszymy się z sukcesów dzieci i gratulujemy uczniom jak i ich opiekunom!
Zapraszamy dzisiaj
Do krainy baśni,
Gdzie słoneczko świeci
Gdzie gwiazda nie gaśnie…
Tymi słowami uczniowie Szkoły Podstawowej w Zelgnie powitali swoich gości, którzy i w tym roku nas nie zawiedli. Licznie przybyły do nas zaproszone dzieci i dorośli z terenu Gminy Chełmża będący pod opieką Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, z którymi po raz kolejny chcieliśmy spędzić miłe popołudnie.
Nie zabrakło również p. Jacka Czarneckiego Wójta Gminy Chełmża, przedstawicieli Rady Gminy, księdza parafii Dźwierzno – Leszka Łobodzińskiego oraz przedstawicieli Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Gościliśmy także p. Dariusza Zagórskiego starszego wizytatora kujawsko – pomorskiego Kuratorium Oświaty.
I tym razem przygotowaliśmy dla naszych gości wiele atrakcji. Zespół teatralny Zelinki pod kierunkiem p. Lidii Piórkowskiej przeniósł nas do krainy bajek. Cóż tam się nie działo! Okazało się, że dorośli przestali czytać dzieciom bajki. Naprawdę! Też nie mogłam w to uwierzyć, ale niestety to smutna prawda. Bohaterowie bajek – Czerwony Kapturek, Wilk, Babcia, Gajowy, Królewna Śnieżka, Rybak, Krasnoludki, Jaś i Małgosia poczuli się niepotrzebni. A na dodatek złe wróżki maczały swe różdżki w całym zamieszaniu. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Okazuje się, że dzieci kochają bajki i bardzo chcą, aby im czytać. Pamiętajcie o tym dorośli!
Wiele uciechy sprawił nam ten występ, taniec zespołu Figielek przygotowany przez p. Iwonę Cuprjak i p. Annę Pałaszewską, piękne dekoracje będące dziełem p. Dominiki Narloch przewodniczącej Rady Rodziców i bajkowe kostiumy przeniosły nas do krainy bajek. A występ chóru Da Capo pod kierunkiem p. Teresy Pużanowskiej i gościnnym udziale p. Marka Pużanowskiego zapewnił świetną zabawę i przypomniał niezapomniane piosenki z bajek, które z radością mogliśmy nucić.
Po części artystycznej spotkaliśmy się przy wspólnym stole. Nie zabrakło wyśmienitego poczęstunku przygotowanego przez nasze panie kucharki oraz pysznych ciast pieczonych przez mamy naszych uczniów. Spędzony czas umilały nam wspólne zabawy, w które włączyli się dzieci i dorośli. A chętni mogli wcielać się w postaci z bajek w przygotowanych foto planszach. Nie obyło się również bez upominków dla naszych gości, które wręczyła nasza p. dyrektor Beata Zając.
Bawiliśmy się świetnie śpiewając, tańcząc, patrząc na perypetie znanych postaci z bajek, a przede wszystkim po raz kolejny byliśmy razem. Czekamy na Was za rok!
Pragnę podziękować tym, dzięki którym mieliśmy możliwość przygotowania tej pięknej uroczystości.
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy:
Wójtowi Gminy Chełmża p. J. Czarneckiemu, wice- przewodniczącej Rady Gminy p. S. Stasieczek, GOPS w Chełmży, właścicielom firmy „SEPPA” – Państwu Gil i Węgrzyn, Państwu Lewandowskim właścicielom firmy „Diagnotest” z Zelgna, Państwu Joannie i Rafałowi Bober z Zelgna, Serwisowi samochodowemu STB Auto S. Bytniewski, Pani J. Ciechackiej i Panu S. Cegielskiemu właścicielom sklepu Odido, Pani Joannie Bielińskiej właścicielce sklepu Lewiatan, Caritas, Sołectwu Witkowo i Szerokopas, Firmie SKAT z Chełmży, Piekarni Tradycja, Kole Gospodyń z Zelgna, Pani G. Buntkowskiej z Chełmży, Masarni Pana Kalinowskiego, OSP z Zelgna, Bankowi PKO oddz. w Chełmży, Panu Jerzemu Kamińskiemu, klasowym Radom Rodziców za pyszne ciasta, anonimowym darczyńcom oraz nauczycielom, pracownikom i uczniom szkoły za zaangażowanie i wysiłek włożony w organizację spotkania.
Dyrektor szkoły
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa wychowawcy i uczniowie klas IV - VI rozmawiali o wpływie czytania na rozwój dzieci i młodzieży. Uczniowie uświadomili sobie, że czytanie ma wiele zalet - wzbogaca ich słownictwo, pogłębia i poszerza wiadomości, pomaga w rozumieniu innych ludzi i otaczającego świata.Efektem tej pogadanki są plakaty wykonane przez uczniów i wychowawców.
W piątek w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla klas 0-III oraz dla klas IV-VI.
Nie brakowało tradycyjnych wróżb.
Wieczornica pn. : „ Na jesienne smutki”, która odbyła się w Szkole Podstawowej w Zelgnie 24 listopada wniosła wiele radości i tak cennego uśmiechu na twarzach najmłodszych. Głównym celem spotkania było rozpowszechnienie czytelnictwa wśród dzieci. Panie zadbały o przemiłą atmosferę. Dzieci zabrały z sobą nie tylko książki, ale też kocyki, poduszki i swoje przytulanki. Natomiast niezastąpione mamy przygotowały smaczny poczęstunek. W szkole roznosił się cudowny zapach pieczonych jabłek. Atrakcje były urozmaicone. Było coś dla ducha, umysłu i ciała. Jednak najważniejsze, że dzieci swój wolny czas spędziły w szkole z radością i w innej formie niż zwykle.
Klasy trzecie w piątek wyjechały na wycieczkę na Barbarkę. Dzieci dowiedziały się dużo na temat hibernacji zwierząt i zapadania ich w sen zimowy. Potem piekły kiełbaski. Było bardzo przyjemnie. Na końcu bawiły się na placu zabaw.
Samorząd uczniowski – jeden z organów szkoły.
30.09.2016 r. odbyły się wybory. Opiekunem został pan Marcin Rosiński
Przewodnicząca: Ela Śliwka
Zastępca: Cezary Romanowski
Zastępca: Jakub Węgrzyn
HARMONOGRAM
PRAC SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
W ROKU SZKOLNYM
2016/2017
1. Współorganizacja szkolnej dyskoteki andrzejkowej
- pomoc w dekoracji sali,
- oprawa muzyczna.
2. Delegacja na obchody Święta Niepodległości ,,Kopiec Ziemia Polaków’’ w Kończewicach.
3. Pomoc w organizacji imprezy ,,Chcemy być razem’’:
- opieka nad szatnią,
- przyczepianie kotylionów,
- sprawy porządkowe.
4. Pomoc w organizacji balu karnawałowego ,,Świat baśni’’:
- udział w dekorowaniu sali
- oprawa muzyczna (jeżeli będzie taka konieczność).
5. Współorganizacja obchodów pierwszego dnia wiosny:
- konkursy plastyczne,
- recytatorskie,
- mam talent.
We współpracy z gronem pedagogicznym.
Działania dodatkowe zaplanowane przez Samorząd Uczniowski:
1. Opracowanie regulaminu i wprowadzenie loterii ,,Szczęśliwy numerek’’.
2. Organizacja międzyklasowych rozgrywek sportowych (według oddzielnego harmonogramu).
3. Samopomoc uczniowska ,,PwN” (Pomoc w Nauce). Wniosek złożony przez Samorząd Uczniowski do przedyskutowania na posiedzeniu Rady Pedagogicznej.
Opracowanie: Zatwierdzone do realizacji
Samorząd Uczniowski
Opieka merytoryczna:
Marcin Rosiński
17 listopada o godz. 16:00 odbędzie się ogólnoszkolne zebranie Dyrektora szkoły z Rodzicami. Bezpośrednio po nim wychowawcy przeprowadzą spotkania klasowe. Zapraszamy wszystkich Rodziców naszych uczniów!
W czasie zebrania Rada Rodziców przeprowadzi kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci i rodziców. Prosimy, aby rodzice przygotowali się do ewentualnego zakupu. Cały dochód zostanie przeznaczony na zakup nagród dla uczniów na zakończenie roku szkolnego.
Legiony to żołnierska nuta,
Legiony to straceńców los!
Śpiewanie pieśni legionowych, przygotowanie kotylionów, chorągiewek oraz ilustracji związanych z odzyskaniem niepodległości - tak wyglądały tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole.
Uroczystość swoją obecnością uświetnił Wójt Gminy Chełmża Jacek Czarnecki i Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Stanisława Stasieczek. Nasi goście przekazali uczniom klas pierwszych Flagi Narodowe i zachęcali do włączenie się w akcję "Mamo, tato wywieś ze mną flagę".
Wszystkim, którzy aktywnie uczestnuczyli w obchodach serdecznie dziękujemy!
M. Biedrzycka , E. Zgurzyńska
Dnia 9 listopada 2016 r. w szkole miał miejsce pokaz historyczny dla uczniów (klas I-III oraz dla klas IV-VI). W programie pokazu był przegląd ekwipunku i uzbrojenia (prezentowana była duża kolekcja broni i rekwizytów), narzędzi tortur, pojedynek dzielnych szlachciców.
W Szkole Podstawowej odbyły się warsztaty rękoldzielnicze pt."Wykonywanie ozdób świątecznych, stroików". Rodzice wspólnie z dziećmi bardzo zaangażowali się w tworzenie orginalnych i pomysłowych ozdób świątecznych. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i ich mam. Ozdoby te będą sprzedawane na kiermaszu szkolnym 17 listopada, w celu zasilenia budżetu szkoły.
4 listopada 4 uczennice kl.VI a: Zuzanna Czarnecka, Wiktoria Hasiec, Wiktoria Karulska i Joanna Stopikowska przystąpiły do 1. etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego organizowanego przez kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty. W tym roku w konkursie wzięli udział uczniowie z 474 szkół podstawowych z całego województwa. Pomimo bardzo wysokiego poziomu trudności testu, znacznie wykraczającego poza program szkoły podstawowej, Wiktoria Hasiec uzyskała wynik 70% punktów możliwych do zdobycia.Gratuluję! W zeszłym roku wystarczyłoby to, aby zakwalifikować się do etapu rejonowego.Nagroda Cię nie ominie!
DR
*
24 października 2016 r. w Szkole Podstawowej w Zelgnie odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki organizowanego przez kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty. W konkursie wzięli udział uczniowie klas VI: Oskar Gabrychowicz, Wiktoria Galus, Wiktoria Hasiec, Oliwia Reszkowska i Jakub Węgrzyn. Najlepszy wynik uzyskała Oliwia Reszkowska - 75% punktów możliwych do zdobycia. Gratulacje!
*
26.10.2016 r. odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Przyrody. W konkursie brały udział uczennice: Wiktoria Galus, Zuzanna Czarnecka, Wiktoria Hasiec i Wiktoria Radusiewicz. Najlepszy wynik uzyskała Wiktoria Hasiec.
Nadeszła jesień, a wraz z nią jesienne przeziębienia i posępny , melancholijny nastrój. Uczniowie klas drugich postanowili przeciwstawić się temu i w ramach promocji zdrowego odżywiania poznają i przygotowują potrawy z wykorzystaniem darów sadu i ogrodu. Wspólna praca dostarczyła wiele radości, a swymi walorami odżywczymi i smakowymi wykonane sałatki wzbogaciły śniadania dzieci i zachęciły do spożywania zdrowych potraw.
Warsztaty wykonywania ozdób bożonarodzeniowych odbędą się w dwóch terminach:
Uwaga!
Wymagana jest obecność rodzica lub opiekuna w czasie zajęć w pierwszym terminie!!
Dojazd i powrót we własnym zakresie (autobus nie odwozi dzieci)
Dzieci chcące wziąć udział w warsztatach proszone są o zgłoszenie sie do wychowawcy.
Rada Rodziców
Powered by aSc EduPage