Zobacz zdjęcia w albumie
Zobacz zdjęcia w albumie
Uczniowie klas I - III wzięli dziś udział w konkursie recytatorskim wierszy Juliana Tuwima. Konkurs był podsumowaniem akcji "Czytam codziennie"
Klasy I niecodziennie spędziły tegoroczne Mikołajki. Dzieci wyjechały do Muzeum Mikołaja Kopernika w Toruniu, by poznać historię toruńskich pierników i technologię ich wypiekania.
Młodzież klasy VI wraz z wychowawcą p. Bronisławą Branicką została zaproszona do udziału w projekcie „Filmowe Pogwarki” przez panią Jolantę Pawełczak z Biblioteki Samorządowej. Biblioteka ta bierze udział w projekcie CEO (Centrum Edukacji Obywatelskiej). Zaczęliśmy od zbierania informacji i dokumentacji. Pani z biblioteki cały czas wspierała nas w pracy zespołowej samodzielnych poszukiwaniach. Zainteresowaliśmy się zapomnianymi legendami, jakie istnieją w naszym regionie. Najciekawszą okazała się legenda o Szerokopasie.
Pracę nad legendą zaczęliśmy na warsztatach animacji realizowanych w bibliotece przez specjalistów z Fundacji Akcja Animacja. Oglądaliśmy różne przykłady, jak to robili inni. Młodzież była podzielona na grupy, które przygotowywały scenografię, lepiły z plasteliny, szukały podkładu muzycznego, robiły zdjęcia, montowały film itp.
Publicznie zaprezentowano film „Legenda o Szerokopasie” podczas Święta Języka Ojczystego w Bibliotece Samorządowej w Zelgnie. Film jest dostępny na http://www.gminachelmza.pl w zakładce FILMY.
Dnia 25 listopada obchodziliśmy Dzień Misia. W klasie II b zrobiło się bajkowo, dzieci przyniosły swoje pluszaki, które towarzyszyły im przez cały dzień. Omawiały przygody Puchatka, oglądały różne wydania książeczek z ich bohaterem.
Nasza szkoła przystąpiła do konkursu, którego rozstrzygnięcie nastąpi już niebawem 29 listopada, pn. „WF jest fajny” w ramach ministerialnej akcji „Stop zwolnieniom z WF-u”.
Uczniowie klas IV-VI wspólnie z młodzieżą uczącą się z Gimnazjum w Głuchowie wystąpili w krótkim filmie, który dokumentuje ich sportowe pasje i zainteresowanie wychowaniem fizycznym.
Czy zostaniemy laureatami tego nie wiemy, jednak mamy nadzieję, że udało nam się pokazać, że mimo skromnych warunków, na wsi wychowanie fizyczne też może być fajne.
Bardzo serdecznie chcieliśmy podziękować pani dr Barbarze Łaukajtys oraz panu Tomaszowi Szczepańskiemu, bez których pomocy nie moglibyśmy zrealizować naszego pomysłu.
Oto efekt naszej pracy: http://www.youtube.com/watch?v=irgVeExDlM0&feature=youtu.be
Marcin Rosiński
Zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów naszych uczniów na ogólnoszkolne zebranie z Dyrektorem szkoły, które odbędzie się 19 listopada o godzinie 14.00. Spotkania klasowe odbędą się tego samrgo dnia w godzinach określonych przez wychowawców klas.
Zapraszamy!
Teatr "Pomarańczowy Cylinder" odwiedził dziś naszą szkołę z przedstawieniem pt. "Alicja w krainie wagarów". Spektakl nasycony był humorem, co sprawiło, że nawet najmłodsi nie nudzili się i z uwagą śledzili losy bohaterki. Alicja na własnym przykładzie przekonała uczniów naszej szkoły, że nie warto chodzić na wagary, gdyż w szkole jest weselej i ciekawiej.
Warto zobaczyć: "Pomarańczowy Cylinder"
Ruszyła akcja "Czytam codziennie". Dziś po raz pierwszy uczniowie klas młodszych spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie stworzono kącik czytelniczy. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu, w trakcie których panie, a także zaproszeni goście będą czytać dzieciom książki.
Celem naszych spotkań jest:
- zachęcanie uczniów do czytania
- rozwijanie zainteresowań czytelniczych
- pobudzanie wyobraźni
- wzbogacanie słownictwa dzieci
- zachęcanie rodziców do czytania swoim dzieciom
Na pierwsze spotkanie została zaproszona pani dyrektor Iwona Drożyńska, która przeczytała uczniom rozdział książki "Przygody Mikołajka", a także nieco zmienioną wersję bajki " Czerwony kapturek".
Dzieci pobudzały swoją wyobraźnię, z uwagą słuchały i śmiały się.
Ruszamy i wszyscy czytamy!
Uczniowie klas II w październiku odwiedzili Muzeum Etnograficzne w Toruniu. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, podczas których przeniosły się w nieznany im już czas. Poznały dawne instrumenty wiejskie, brały udział w żywej lekcji muzyki. Uczniowie poznali też sytuację ucznia i nauczyciela w dawnej szkole wiejskiej, gdzie nie stroniono od najróżniejszych kar. Był także czas na spacer po Starym Mieście.
14 października w Dniu Edukacji Narodowej w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się Uroczystość Ślubowania i Pasowania dzieci klas I na uczniów. W spotkaniu wzięli udział nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie klas młodszych i rodzice pierwszaków. Swą obecnością zaszczycili nas również przedstawiciele Urzędu Gminy: Pani Katarzyna Orłowska, Stanisława Stasieczek i Pan Adam Galus oraz ksiądz Zbigniew Koślicki i Leszek Łobodziński.
Nasze szkolne maluchy długo przygotowywały się do tego dnia. Pracowały wytrwale, czego efekty mogliśmy podziwiać. Mali „tropiciele” wykazali się wiedzą i umiejętnościami, które przekonały zebranych o gotowości dzieci do podjęcia trudu nauki w szkole. Po wspaniałych recytacjach, śpiewie i bezbłędnie zatańczonym polonezie, pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie, a następnie przez Panią Dyrektor Iwonę Drożyńską zostały pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej w Zelgnie. Każde z nich z rąk wychowawców, otrzymało legitymację szkolną i biret, jako atrybut każdego ucznia.
Dumni rodzice małych tropicieli, w obecności zebranych złożyli obietnicę jak najlepszego pełnienia roli rodzica. Zobowiązali się do wspierania swych pociech w dążeniu do zdobywania wiedzy.
Po tych podniosłych chwilach mali uczniowie otrzymali wiele życzeń i upominków, które dodały spotkaniu odświętności. Po opuszczeniu sali pierwszaki przeszły do swych klas, by móc rozpakować prezenty i udokumentować złożone ślubowanie własnym odciskiem palca.
Uczniowie klas I z wychowawcami serdecznie dziękują wszystkim za życzenia i upominki, a rodzicom za pomoc w organizacji uroczystości.
Dziękujemy klasom drugim za występ artystyczny i dekorację sali.
Zobacz zdjęcia w Albumie
Zobacz: Fotoreportaż na stronie UG
W pierwszym tygodniu września uczniowie klas II byli na wycieczce w Toruniu, w Szkole Leśnej na Barbarce. Poznały niezwykłe miejsce, gdzie można uczyć się, poznawać tajemniczy świat przyrody i wspaniale bawić się. Tam wyruszyły do pobliskiego lasku, gdzie prowadziły obserwacje ornitologiczne, rozwiązywały zagadki, uczyły się posługiwać kompasem, a swoje rozwiązania umieszczały na karcie pracy. Nie zabrakło także czasu na wspaniałą zabawę.
Dyrektor Szkoły informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 w Szkole Podstawowej w Zelgnie odbędzie się 2 września 2013 roku o godz. 8:00 dla klas I - VI (uroczystość przewidziana jest na boisku szkolnym), natomiast 3 września 2013 roku o godz. 8:00 dla oddziałów przedszkolnych (łącznie z oddziałem przedszkolnym ze Skąpego).
Dzieci dowożone są do szkoły według ubiegłorocznego planu dowozów.
Patrz: https://spzelgno.edupage.org/text/?text=text/text1&subpage=6&
Z ogromnym smutkiem i żalem pożegnaliśmy dziś naszego kolegę
i ucznia Mikołaja Dondalskiego.
Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Dyrekcja, Rada Pedagogiczna,
uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej w Zelgnie
Program „Kolorowy Kontener” promujący znajomość i działania w zakresie wprowadzania nowych przepisów utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Chełmża.
Nauczyciele zapoznali rodziców z regulaminem i planowanymi działaniami szkoły w zakresie wprowadzenia nowych przepisów – styczeń 2013r.
Omówiono regulamin i nowe przepisy utrzymania czystości i porządku we wszystkich klasach – luty 2013r
W marcu wydano broszurkę i przygotowano stałą ekspozycję na korytarzu szkoły.
W kwietniu 2013 roku podsumowano akcję zbiórki puszek aluminiowych i baterii.
Rozstrzygnięto konkurs na logo akcji. 29 maja 2013r podsumowano plan działań:
Wszystkie klasy otrzymały certyfikaty, które wręczono z okazji Dnia Dziecka przez Wójta Gminy Chełmża.
Kooedynator akcji
Jolanta Jestadt
Druga edycja konkursu organizowanego w Szkole Podstawowej w Zelgnie odbyła się 27 maja 2013 r. Nowością w części pisemnej były zadania sprawdzające rozumienie ze słuchu wypowiedzi w j. angielskim oraz testujące umiejętność właściwego reagowania językowego. Z kolei część ustna konkursu rozszerzona została o dwa nowe tematy. Tym razem reprezentacja gospodarzy nie miała sobie równych i zajęła pierwsze miejsce drużynowo oraz trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji indywidualnej:
I miejsce MARTA LUNTKOWSKA
II miejsce KLAUDIA BUCZKOWSKA
III miejsce JAKUB POLAK
Dodatkowo, komisja konkursowa postanowiła wyróżnić nagrodą Aleksandra Cieślińskiego z SP Kończewice za zajęcie IV miejsca.
Ku wyjątkowej satysfakcji organizatora konkursu, Dariusza Regiela, i w zgodzie z Regulaminem Szkoły, uczennica Marta Luntkowska otrzymuje ocenę celującą z języka angielskiego na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.
Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z konkursu: https://spzelgno.edupage.org/photos/?gallery=99&photo=album
Gminny Konkurs Matematyczny „Młody Pitagoras” 21 maja 2013
21maja 2013 r. w Szkole Podstawowej w Zelgnie odbył się gminny konkurs matematyczny dla uczniów klas V i VI z terenu gminy Chełmża. Uczniowie biorą w nim udział parami. Pozwala to wyeliminować uczucie osamotnienia. Konkurs kształtuje umiejętność współpracy, porozumiewania się, poczucie odpowiedzialności, a także ukazuje konieczność doboru odpowiedniej strategii działania. Uczestnicy pokonali 5 konkurencji: grę planszową, krzyżówkę z hasłem, krzyżówkę liczbową, domino, tangramy.
W rywalizacji wzięło udział 16 uczniów ze SP Sławkowo, SP Kończewice i SP Zelgno. Poziom był bardzo wyrównany, we wszystkich konkurencjach najlepsi uczniowie otrzymali maksymalną ilość punktów. O miejscach zdecydowały tangramy (układanki).
I miejsce zdobyli uczniowie ze szkoły w Kończewicach i Sławkowie:
J. Makarowicz, A. Cieśliński oraz A. Stenborowska, L. Trzpil
II miejsce ze szkoły w Zelgnie:
M. Luntkowska, K. Buczkowska oraz Sz. Saletnik, Sz. Michalski
III miejsce ze szkoły w Zelgnie:
Z. Krupska, E. Cicha
IV miejsce ze szkoły w Zelgnie:
K. Kowalik, K. Rzepkowska,
V miejsce ze szkoły Sławkowie:
M. Krzemień, K. Piotrowska,
VI miejsce ze szkoły w Kończewicach:
J. Majewska, A. Krużewska
18 maja 2013 roku w Toruniu w auli Wydziału Matematyki i Informatyki odbyło się podsumowanie matematycznego konkursu Liga Zadaniowa. Z naszej szkoły laureatem III miejsca został Jakub Polak. Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów.
W tym roku później niż zazwyczaj świętowaliśmy tę wyjątkową okoliczność. Później nie znaczy jednak gorzej! Uczniowie szkoły zaprezentowali swoje umiejętności językowe przed nauczycielami oraz swoimi kolegami i koleżankami. Młodsi, pod opieką p.Prażuch, i starsi, przygotowani przez p. Regiela, zaprezentowali różnorodne scenki dialogowe. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z imprezy w albumie fotograficznym: https://spzelgno.edupage.org/photos/?gallery=98&photo=album
15 kwietnia uczniowie klas V-VI sprawdzili swoje umiejętności i wiedzę w szkolnym etapie konkursu języka angielskiego. Celem eliminacji szkolnych było wyselekcjonowanie trzyosobowej drużyny, która będzie prezentować SP Zelgno podczas etapu gminnego 27 maja 2013 r. W tym roku najlepszymi anglistami szkoły okazali się uczniowie klas szóstych:
Marta Luntkowska
Klaudia Buczkowska
Jakub Polak
Gratuluję dobrego wyniku i zachęcam do dalszej pracy!
DR
Powered by aSc EduPage