• Bocianisko 2010

• Bocianisko skończyło 10 lat!

W naszej szkole, 12 czerwca, odbył się coroczny Przegląd Zespołów Artystycznych Szkół Gminy Chełmża Bocianisko. Jednak w tym roku był on wyjątkowy, bo jubileuszowy. Tradycyjnie rozpoczęto prezentacje wspólnym odśpiewaniem piosenki Bociani blues. Wśród gości znaleźli się między innymi wójt gminy pan Jacek Czarnecki, dyrektorzy szkół, przedstawiciele Rady Rodziców. Na scenie młodzi artyści prezentowali swoje talenty i umiejętności. Były scenki teatralne, śpiew, taniec, kabaret, akrobatyka cyrkowa. Bawiono się doskonale, a towarzyszyło temu dużo dobrego humoru, barwne stroje, trema i gromkie brawa. Na scenie prezentowały sie szkoły:

• SP Sławkowo: zespół " Kometa" zespół "Promyki"

• SP Kończewice: zespół wokalno-instrumentalny "Kucyk"grupa taneczna "Kończynka", grupa cyrkowa "Drops"

• SP Brąchnówko: zespół taneczny

• SP Grzywna: teatrzyk szkolny zespół wokalny zespół taneczny "Tańczące Blondynki"

• Gimnazjum Głuchowo: zespół wokalny "Małgośki" kabaret, duet wokalny

• Gimnazjum Pluskowęsy: zespół taneczny męski "Kosmodysk" kabaret w mini liście przebojów

• Nasi reprezentanci: teatrzyk "Zelinki", grupa "Wygibasy", zespół taneczny "Figielek"

• A także chór międzyszkolny SP Zelgno i Gimnazjum Pluskowęsy, który w tym roku zaśpiewał nam z przyjaciółmi.

Wszyscy zostali ugoszczeni poczęstunkiem, a po występach otrzymali dyplomy.

Nie zapomniano także o naszej pani dyrektor, która od pana wójta w to wyjątkowe, dziesiąte Bocianisko otrzymała zielone, nakrapiane białymi kwiatkami kalosze, by mogła dalej łowić młode talenty.