• Bocianisko 2012

• Jedenaste Bocianisko

Po raz kolejny zjechali do nas młodzi artyści ze szkół w gminie Chełmża, aby zaprezentować swoje talenty artystyczne
          począwszy od śpiewania przez taniec, a skończywszy  na małych formach teatralnych i kabaretach.
          Łącznie udział w tym widowisku wzięło prawie 200 uczniów.

W tym roku impreza przygotowana została w biało-czerwonym klimacie piłkarskich zmagań
          „Euro 2012”

Na scenie tradycyjnie wystąpiły zespoły gospodarzy:

teatrzyk  „Zelinki” prowadzony przez p. Lidkę Piórkowską,

zespół taneczny „Figielek” pod kierownictwem pani Iwony Cuprjak i Ani Pałaszewskiej oraz

chór międzyszkolny „Da capo” pod dyrekcją Państwa Pużanowskich.

Goście również nie zawiedli.  Prezentowały się zespoły teatralne ze szkół w Sławkowie i Brachnówku.
          Uczestnicy Bocianiska usłyszeli piosenki w wykonaniu zespołów wokalnych  z Grzywny, Kończewic i Głuchowa.

Imprezie towarzyszyła wspólna zabawa i śpiewanie „bocianiego blusa” oraz hymnu kibica.
          Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny „Bociani futbol”.

Na zakończenie  spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki bociana.