• Bocianisko 2018

XIV Przegląd Zespołów Artystycznych Szkół Gminy Chełmża

"Bocianisko"

25 maja 2018 roku

To już czternasty raz Dyrektor, pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej w Zelgnie zaprosili zespoły artystyczne szkół gminy Chełmża do zaprezentowania swojego dorobku. Przegląd młodych talentów ma swój początek w 2001 roku i jest jedynym w swoim rodzaju takim wydarzeniem na terenie gminy. Celem przeglądu jest wymiana doświadczeń między zespołami i instruktorami, przedstawienie artystycznego dorobku, a przede wszystkim rozwijanie zainteresowań wśród dzieci i młodzieży. Spotkanie stwarza możliwość zaprezentowania talentów szerszemu gronu. Nierzadko scena w Zelgnie jest pierwszym krokiem w kierunku rozwijania predyspozycji artystycznych, dlatego cieszy się uznaniem i z roku na rok powiększa grono swoich licznych już wielbicieli.

Tegoroczny przegląd również spełnił oczekiwania widzów. Mogliśmy obejrzeć zespoły z okolicznych szkół: Grzywny, Kończewic, Głuchowa, Sławkowa, Pluskowęs i Zelgna. A po stronie publiczności zasiedli przybyli goście: Wójt Gminy Chełmża Pan Jacek Czarnecki, Członek Zarządu Powiatu Pan  Wiesław Kazaniecki, Sekretarz Gminy Chełmża Pani Ewa Pudo, Dyrektor Centrum Inicjatyw Kulturalnych Pani Justyna Błaszczyk, Inspektor Do Spraw Promocji Gminy Chełmża Pani Katarzyna Orłowska, Przewodniczący Komisji Między zakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania  NSZZ „Solidarność” w Toruniu  Pan Jerzy Wiśniewski, Dyrektorzy Szkół Gminy Chełmża, przedstawiciele Rady Rodziców, uczniowie okolicznych szkół i ich rodzice oraz przyjaciele i sympatycy szkoły w Zelgnie.

Kolejny raz mieliśmy okazję podziwiać umiejętności uczniów. Na scenie zaprezentowały się zespoły w kategoriach: teatry szkolne i kabarety, zespoły wokalno – muzyczne i instrumentalne oraz zespoły taneczne. Popisy młodych artystów zachwyciły publiczność, były żywiołowe i wciągały do wspólnej zabawy, a co najważniejsze w trakcie imprezy nie było zwycięzców i przegranych. Idea Bocianiska zakłada bowiem wspólne spotkanie, wymianę doświadczeń oraz świetną zabawę, której w Zelgnie nie zabrakło.

Od kilku lat przeglądowi towarzyszy również konkurs plastyczny, a w tym roku temat prac „Lot nad Niepodległą” związany był ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę.

Marzena Biedrzycka

Społeczność Szkoły Podstawowej w Zelgnie
          serdecznie dziekuje sponsorom uroczystości za pomoc w organizacji Przegladu:

Wójtowi Gminy Chełmża,

Starostwu Powiatowemu w Toruniu,

Gminnej Komisji Rozwiazywania Problemów Antyalkoholowych w Chełmży,

Pani Joannie Bielińskiej,

państwu Annie i Pawłowi Węgrzyn,

Przetwórni Owoców i Warzyw REMEDIUM oraz LUBAWA.

Zobacz  zdjęcia w albumie

Wiecej:  Gmina Chełmża