• Młody Pitagoras

•  Gminny Konkurs Matematyczny- konkurs ten jest organizowany przez Szkołę Podstawową w Zelgnie od 2003 r.(opiekunem konkursu jest Bronisława Branicka). Biorą w nim udział uczniowie klas V i VI szkół podstawowych Gminy Chełmża.

Konkurs ma formę zabawy. Uczniowie "występują" parami. Pozwala to wyeliminować uczucie osamotnienia. Konkurs kształtuje umiejętność współpracy, poczucie odpowiedzialności, a także ukazuje konieczność doboru odpowiedniej strategii działania. Matematyka przeniesiona na grunt znanych i lubianych przez wszystkich gier, staje się źródłem wspaniałej zabawy. Uczestnicy pokonują 5 konkurencji. Są nimi: gra planszowa, krzyżówka z hasłem, krzyżówka liczbowa, domino, tangram.