• Mistrz Klawiatury

•  Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań uczniów oraz umiejętności obsługi komputerowych programów użytkowych. Dzieci mogą wykazać się dobrą biegłością pisania na klawiaturze.

W konkursie udział biorą chętni uczniowie z klas IV – VI.

Regulamin konkursu MISTRZ KLAWIATURY

1. Każdy uczeń przepisuje tekst samodzielnie, nikt nie może mu go dyktować.
            2. Podczas przepisywania tekstu nie wolno używać słuchawek.

3. Uczeń może przywieść na konkurs własną klawiaturę.
            4. Ogólny czas na przepisanie tekstu wynosi 30 minut. Jeżeli uczeń nie przepisze całego tekstu w         określonym czasie zostaje zdyskwalifikowany.
            5. W ramach konkursu uczniowi przysługuje tylko jeden trzydziestominutowy limit na przepisanie        tekstu, z zastrzeżeniem pkt. 6.
            6. W przypadku zawieszenia się komputera uczestnik może powtórzyć udział w konkursie z nowym       limitem i na innym komputerze.
            7. Za każdy błąd przy pisaniu tekstu odejmuje się od uzyskanej prędkości 0,7 znaku/minutę.

Uwaga: w konkursie zostanie użyty program MISTRZ KLAWIATURY

Program ten dokonuje pomiaru prędkości pisania - wynik podaje w ilości znaków na minutę. Zostaje również podana informacja na temat ilości błędów.

Opiekun konkursu: Bronisława Branicka