• Gminny Konkurs Języka Angielskiego

•

Począwszy od roku szkolnego 2011/2012 Szkoła Podstawowa w Zelgnie będzie gospodarzem konkursu języka angielskiego dla uczniów kl.IV-VI z terenu całej gminy.

Druga edycja konkursu organizowanego w Szkole Podstawowej w Zelgnie odbyła się 27 maja 2013 r. Nowością w części pisemnej były zadania sprawdzające rozumienie ze słuchu wypowiedzi w j. angielskim oraz testujące umiejętność właściwego reagowania językowego. Z kolei część ustna konkursu rozszerzona została o dwa nowe tematy. Tym razem reprezentacja gospodarzy nie miała sobie równych i zajęła pierwsze miejsce drużynowo oraz trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji indywidualnej:

I miejsce MARTA LUNTKOWSKA

II miejsce  KLAUDIA BUCZKOWSKA

III miejsce  JAKUB POLAK

Dodatkowo, komisja konkursowa postanowiła wyróżnić nagrodą Aleksandra Cieślińskiego z SP Kończewice za zajęcie IV miejsca.

Ku wyjątkowej satysfakcji organizatora konkursu, Dariusza Regiela, i w zgodzie z Regulaminem Szkoły, uczennica Marta Luntkowska otrzymuje ocenę celującą z języka angielskiego na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.

Pierwszy Gminny Konkurs Języka Angielskiego

8 maja 2012 r. w Szkole Podstawowej w Zelgnie odbył się konkurs języka angielskiego dla uczniów klas IV-VI z terenu gminy Chełmża. To pierwsza tego typu impreza, podczas której najlepsi uczniowie z regionu mieli możliwość wykazania się wiedzą i umiejętnościami językowymi. Formuła konkursu obejmowała dwie części: ustną (zespołową) i pisemną (indywidualną). Uczestnicy spotkania dowiedli, że potrafią posługiwać się językiem angielskim w typowych sytuacjach życia codziennego, a najlepsi z nich posiadają kompetencje wykraczające poza poziom szkoły podstawowej.

W rywalizacji wzięło udział 12 uczniów-po troje najlepszych lingwistów z każdej szkoły (SP Grzywna, SP Kończewice, SP Sławkowo i SP Zelgno). W klasyfikacji indywidualnej najlepsze wyniki osiągnęły uczennice:

I miejsce Kinga Kowalska (Kończewice)

II miejsce Klaudia Oczko (Kończewice)

III miejsce Klaudia Buczkowska (Zelgno)

Tuż za nimi uplasowały się:

IV miejsce Marta Luntkowska (Zelgno)

V miejsce Zuzanna Krupska (Zelgno)

Należy dodać, że wszystkie nasze uczennice uczęszczają do klasy V, podczas gdy pozostali konkursowicze to szóstoklasiści. Klaudia, Marta i Zuza za godne reprezentowanie szkoły na szczeblu gminy otrzymują, oprócz nagród i dyplomów, oceny celujące z języka angielskiego oraz pozytywne uwagi. Ich osiągnięcia zostaną również zaprezentowane całej społeczności szkolnej podczas specjalnego apelu.

Komisja konkursowa dokonała również podsumowania wyników poszczególnych szkół:

I miejsce SP Kończewice

II miejsce SP Zelgno

III miejsce SP Grzywna

IV miejsce SP Sławkowo

Konkurs uświetniły swoją obecnością: pani Katarzyna Orłowska reprezentująca Urząd Gminy w Chełmży oraz pani Beata Tomaszewska (metodyk języka angielskiego, pracownik ODN, nauczyciel V LO w Toruniu oraz Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych), która czuwała nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji i przewodniczyła pracom komisji konkursowej.

Organizator konkursu, Dariusz Regiel, dziękuje za pomoc w jego przygotowaniu pani dyrektor Iwonie Drożyńskiej oraz koleżance Joannie Prażuch.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.