• Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi

          • 22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi.

            Kulminacyjnym punktem obchodów Dnia Ziemi w klasach 0-III oraz u naszych przedszkolaków był apel. Dzieci potwierdziły swoją gotowość do troski o środowisko naturalne i wyraziły w tańcu i piosence radość z życia w czystym i zadbanym otoczeniu. Podczas spotkania podsumowany został konkurs ekologiczny z zastosowaniem zasady zero waste. Pierwsze miejsce zajął Stanisław Gębicki za zestaw sprzątający, zaś wyróżnienia otrzymały Wiktoria Klicman, Maja Mucha i Lena Szram. Wszystkie prace były niezwykle pomysłowe. Po apelu wszystkie klasy sprzątały tereny zielone wokół szkoły. Chcemy aby nasza Ziemia była czysta i zadbana.

            W starszych klasach hasło przewodnie to ,,Zainwestuj w naszą planetę". Głównym celem jest uświadomienie wszystkim ludziom, że każde nasze działanie (np. segregacja odpadów, oszczędzanie wody, prądu) pozytywnie wpływa na naszą planetę. W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie klas 4-8 przystąpili do wykonania ekologicznych doniczek pod hasłem ,,Dajemy śmieciom drugie życie". W tej kategorii pierwsze miejsca zajęli: Franciszek Kończalski kl. 4b, Martyna Bogun kl. 5a oraz Marika Wilczewska kl. 8b. Uczniowie wszystkich klas przygotowali również gazetkę związaną z hasłem przewodnim dzisiejszego święta. W tych zmaganiach zwyciężyła klasa 7b. Nie zabrakło również prezentacji przygotowanych przez uczniów ekologicznych strojów podczas szkolnego pokazu mody oraz ekologicznych piosenek w wykonaniu uczniów klasy 5a oraz uczennic klasy 7b. Wszystkim uczniom aktywnie biorącym udział w dzisiejszym wydarzeniu dziękujemy za zaangażowanie, a zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy!

          • Sukces Zuzi...

          • W Starostwie Powiatowym w Toruniu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w powiatowym konkursie plastycznym "Mieszkam w ciekawym miejscu". Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymała Zuzanna Bogun z klasy II. Gratulujemy sukcesu. Jesteśmy bardzo dumni z Zuzi.

          • Pamiętamy...

          • Nasza szkoła przygotowywała się do obchodów 79 rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

            Korzystając z materiałów dydaktycznych przekazanych przez Muzeum POLIN, przybliżających zryw żydowskich mieszkańców Warszawy, uczniowie poznali tragiczne losy mieszkańców getta – ludzi, którzy woleli podjąć nierówną walkę, niż dobrowolnie udać się na śmierć.

            W tym samym czasie klasy IV–VIII wykonały pod kierunkiem pani Barbary Wantowskiej ponad 180 papierowych żonkili – symboli powstańczego zrywu.

            Podsumowaniem obchodów był uroczysty apel, na którym uczczono bohaterskich powstańców.

            Koordynatorem akcji „Żonkile” była pani Ewa Maria Zgurzyńska.

          • Na niebiesko... Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dlatego w poniedziałek, 4 kwietnia, wszystkie dzieci w budynku w Zelgnie miały ubrania w niebieskim kolorze. Na zajęciach maluchy w przystępny sposób zapoznały się z wiadomościami na temat autyzmu.

          • Kolejne sukcesy uczniów z Koła Modelarskiego

          • W dniach 2-3.04.2022 odbył się I Festiwal Modeli Kartonowych w Redzie. Spośród 10 wystawionych przez nas modeli 8 zostało nagrodzonych. II miejsce zajęła Patrycja Jabłońska z kl.VIIa za model Karuzela. Natomiast wyróżnienie otrzymali: Zuzanna Skrzypczak z kl.IVa , Wiktor Zając z kl.IVa, Maja Zapałowska z kl.IVb, Igor Woronowicz z kl.IV b, Natalia Krawczyk z kl.VIIa, Nikola Pudlewska z kl.VIIa i Dawid Grabowski z kl.VIIa. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. B.W.

          • Wiosenne spotkanie z wierszem i piosenką...

          • 1 kwietnia w budynku w Pluskowęsach uczniowie wzięli udział w bardzo miłym wydarzeniu. Były wiosenne wiersze i piosenki, by każdy mógł poczuć klimat tej pięknej pory roku budzącej do życia i motywującej do działania... Organizatorkami wydarzenia były panie R. Szymecka i B. Niedziałkowska.

          • PRIMA APRILIS...

          • U maluchów Dzień ubrania na opak, u starszych Dzień bez plecaka...

            W szkole w Zelgnie na korytarzach szkolnych zakrólowały piżamy, różnobarwne skarpety, szlafroki, spodenki na głowie oraz inne ciekawe przebrania. Do zabawy włączyły się też panie nauczycielki, które miały fantazyjne fryzury, biżuterię, barwne ubrania:) W Pluskowęsach również nie zabrakło niecodziennych pomysłów:) Uczniowie przyszli do szkoły z lodówkami, szafkami nocnymi, koszykami, oponami, odkurzaczami, w których przynieśli podręczniki, zeszyty i przybory szkolne... Naprawdę bawiliśmy się dobrze.

          • Warsztaty archeologiczne

          • Klasy 4-7 odwiedziły stanowisko archeologiczne znajdujące się nieopodal budynku naszej szkoły w Pluskowęsach. Uczniowie mieli niecodzienną okazję uczestniczyć w warsztatach archeologicznych. Po zapoznaniu się z tajnikami pracy archeologa sami również poszukiwali śladów działalności człowieka na naszym terenie. Serdecznie dziękujemy p. Radzimirowi Prus III Grobelskiemu i p. Lidii Kotlewskiej za możliwość włączenia się w odkrywanie przeszłości okolicy naszej szkoły.

          • Edukacyjny wyjazd trzecioklasistów...

          • W czwartek 31.03. uczniowie klas 3a i 3b pojechali do Torunia, aby wziąć udział w spektaklu profilaktycznym z zakresy problematyki antyalkoholowej pt. "Tajemnicza Skrzynia". Występ był bardzo ciekawy i pouczający. Dzieci dowiedzialy się, w jaki sposób można walczyć ze złem i jak je pokonywać.

            Dziękujemy bardzo pani Stanisławie Stasieczek, Przewodniczącej Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, za dofinansowanie naszej wycieczki. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak ważnym i wartościowym przedstawieniu.

          • Międzynarodowy sukces!!!

          • Prace 11 uczniów z naszego Koła Modelarskiego trafiły na Konkurs Modeli Kartonowych w Gargždai na Litwie. W konkursie wzięło udział ponad 200 modeli z różnych krajow. Wśród laureatów znalazł się Wiktor Zając, który za Model Ratusza w Bisenthal otrzymał ZŁOTY MEDAL. Gratulujemy!

          • Konkursowo...

          • Wiosennie nagradzaliśmy uczestników różnych współzawodnictw. Został rozstrzygnięty konkurs na „Wiosenny wianek na głowę”, w którym laureatami zostali: miejsce I: uczennica klasy 3b Eliza Wiśniewska, miejsce II: Marcelina Wolak kl. 3a oraz Maja Zych kl.1a, miejsce III: Wojciech Zieliński kl.3a i Michalina Marszałkowska kl. 2a. Komisja konkursowa, w składzie p. wicedyrektor szkoły Marzena Nowacka i p. Mariola Zygarska, przyznała wyróżnienia następującym uczniom i uczennicom: Olgierd Twardowski z grupy przedszkolnej 0b, Bartosz Klicman 0d, Marysia Pilch z kl. 1a, Miłosz Radusiewicz z kl. 3b, Kacper Kłósek z kl. 4a oraz Maksymilian Marszałkowski, uczeń kl. 6a.
            Pani dyrektor Beata Zając wręczyła dyplom Lenie Pawelec z grupy przedszkolnej 0a za zajęcie II miejsca w ogólnopolskim konkursie plastycznym” Jak będzie wyglądał świat za 30 lat”.
            Z kolei Wojciech Ramowski z kl. 2a może poszczycić się dyplomem i medalem zdobytym w międzynarodowym konkursie modelarskim. Cieszy nas, że uczniowie naszej szkoły tak licznie uczestniczą w konkursach i sięgają po laury, także te ogólnopolskie i międzynarodowe. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszej zdrowej rywalizacji.