• Inauguracja spotkań

• Świąteczno –Mikołajkowy koncert integracyjny

pt. „Biała zima i polska kolęda”

20 grudnia 2001 roku

Koncert wymyśliła i wyreżyserowała pani dyrektor Iwona Drożyńska. Na koncert zaproszone zostały dzieci niepełnosprawne z gminy Chełmża. Przyjechały razem z rodzicami i opiekunami. W pięknej zimowo-baśniowej scenerii wszystkich powitała pani Dyrektor. Oprócz dzieci - głównych gości zjawili się także przedstawiciele gminy, radni, dyrektorzy szkół, księża, przedstawiciele Komitetu Rodzicielskiego, komendant Hufca ZHP.

Obecni byli wszyscy nauczyciele oraz uczniowie – wykonawcy koncertu i harcerze – pomocnicy Świętego Mikołaja.

W koncercie pojawiła się tajemnicza wróżka (pani Mariola Gembicka), która razem z małymi artystami, chórem szkolnym oraz zespołem wokalnym z Chełmży przedstawiła wspaniałe widowisko. Wróżka nawiązała serdeczny kontakt z dziećmi, zachęcała je do rozmowy, wspólnego śpiewania wyczarowywała postacie z bajek, wreszcie wszystkie dzieci, te z widowni i te ze sceny utworzyły wielki łańcuch rąk i wspólnie śpiewały. Wreszcie przywołano Świętego Mikołaja, który z orszakiem pomocników obdarował wszystkie zaproszone dzieci prezentami.

Na koniec były życzenia i wspólne odśpiewanie piosenki „Jest taki dzień”. Zaproszone dzieci były szczęśliwe, dorośli wzruszeni, a wszyscy uczestnicy poczuli się jedną wielką rodzina i zrozumieli jak wiele nas łączy.

Koncert odbył się dzięki sponsorom: Państwowemu Funduszowi Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Samorządowi lokalnemu. Wielka pracę w przygotowanie koncertu włożyli wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. To ich dziełem było przygotowanie uczniów do koncertu, wykonanie zaproszeń, scenografii, kostiumów, opieka nad przybyłymi dziećmi, przygotowanie poczęstunku w świetlicy oraz stworzenie takiej atmosfery, aby przybyłe dzieci dobrze się czuły i pamiętały o tym spotkaniu.