• Rok szkolny 2017/18

XVII spotkanie integracyjne "Chcemy być razem"

"Polska to nasz dom"

Film: Spotkanie 2 lutego 2018 roku

Zdjęcia w galerii

2 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej w Zelgnie odbyło się coroczne spotkanie integracyjne Chcemy być razem dla dzieci niepełnosprawnych i osób dorosłych z ternu gminy Chełmża.

Niezmiernie miło było nam spotkać się ponownie z naszymi gośćmi, ich rodzicami i opiekunami.

Obecnością na koncercie zaszczycili nas również: Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty p. Maria Mazurkiewicz, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty p. Dariusz Zagórski, Wójt Gminy Chełmża p. Jacek Czarnecki oraz ks. Kanonik Leszek Łobodziński.

Tematem przewodnim tegorocznego koncertu była nasza ojczyzna. Tym razem zaprosiliśmy wszystkich na wspólną wędrówkę po Polsce szlakiem Wisły. Nie zabrakło wierszy, legend i tańców w wykonaniu naszych uczniów przygotowanych przez  p. L.Piórkowską, A. Pałaszewską, I.Cuprjak oraz T. Pużanowską. Młodzi artyści przypomnieli historię smoka wawelskiego, śląską gwarę, legendę powstania nazwy stolicy, aż dotarliśmy przez Toruń  nad nadbałtyckie plaże.

Prawdziwą niespodzianką okazała się inscenizacja wiersza „Rzepka” w wykonaniu rodziców naszych uczniów oraz nauczycieli. Brawurowy występ spotkał się z zachwytem publiczności. Dobry humor i zabawa towarzyszyły nam do samego końca spotkania.

Zapraszamy Was już za rok, na kolejną wspólną zabawę, bo życie staje się odrobinę łatwiejsze, jeśli mamy wokół siebie życzliwych ludzi, z którymi czujemy się bezpiecznie
          i radośnie.

MB

Dyrektor, Rada Pedagogiczna i społeczność uczniowska Szkoły
          serdecznie dziękują za finansowe wsparcie:

Wójtowi Gminy Chełmża, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
          w Chełmży, Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Chełmży, Firmie HURTBUD Chełmża, Państwu Marii i Kazimierzowi Lewandowskim, Annie, Pawłowi Węgrzyn, Iwonie i Adamowi Galus, Joannie, Rafałowi Bober, Państwu Małgorzacie, Lechowi Polikowskim,  Sołectwu Pluskowęsy – Zalesie, Sołectwu Świętosław, Serwisowi Samochodowemu STB Auto Stanisław Bytniewski, Ochotniczej Straży Pożarnej w Zelgnie, Sołectwu Szerokopas Pani  Annie Dawiec – sklep mięsny w Chełmży, Caritas, Bankowi PKO oddz. w Chełmży, Firmie Remedium Płużnica, p. Dorocie Śliwka -Sklep :Odido”. P.Joannie Bielińskiej – sklep Lewiatan Zelgno, Aptece „Nagietek” p. Bogusławie Demskiej, Firmie SKAT Chełmża,  Pani Łuczak Wandzie, Kole Gospodyń Wiejskich w Grzegorzu i w Zelgnie, pani Grażynie Buntkowskiej, panu Dariuszowi Podsiedlik, Sołectwu Witkowo, Firmie Drobimaks oraz Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Zelgnie.

Zobacz więcej:

Gmina Chełmża