• Rok szkolny 2010/11

Bal karnawałowo-walentynkowy

„Razem w karnawale”

18 lutego 2011 roku

Szkoła Podstawowa  w Zelgnie tradycyjnie już gościła dzieci niepełnosprawne z terenu Gminy Chełmża. Tym razem spotkanie integracyjne przybrało formę balu karnawałowo – walentynkowego pod hasłem „Razem w karnawale”.

Wspaniałej zabawie towarzyszyło dwóch klaunów oraz nauczyciele nauczania zintegrowanego, którzy byli inicjatorami i wodzirejami na balu. Mali goście ochoczo uczestniczyli w konkursach i aktywnie integrowali się z uczniami szkoły.

Wszyscy zapewnili , że z radością odwiedzą nas za rok.

Zobacz zdjęcia w galerii

Spotkanie integracyjne dorosłych osób niepełnosprawnych i samotnych

W tym szczególnym okresie przedświątecznym - jak co roku odbyło się spotkanie w ramach programu "Chcemy być razem". Tym razem dorosłe osoby niepełnosprawne i osoby samotne Gminy Chełmża zostały zaproszone przez SP Zelgno, GOPS w Chełmży i Gimnazjum w Pluskowęsach na Koncert wigilijny do Gimnazjum w Pluskowęsach.

Najpierw był piekny, nastrojowy koncert przygotowany przez uczniów Gimnazjum, chór międzyszkolny "Da Capo" oraz gości z Torunia - zespołu muzycznego spiewajacego pieśni religijne. Potem wszyscy zasiedli do wspólnnej biesiady. Wszyscy razem śpiewali najbardziej znane i lubiane kolędy. Jak zwykle były pyszności i upominki. Tym razem w rolę św. Mikołaja wcielił się Pan Wicewójt Kazimierz Bober.

Mimo śnieżnych zamieci uczestnicy spotkania bezpiecznie dojechali do domów, by zabrać się za świąteczne przygotowania już własnych, tych najbardziej rodzinnych ze wszystkich świąt.