• Rok 2002-2008

Bal walentynkowo – karnawałowy

12 lutego 2003 roku

W tym roku spotkanie integracyjne dzieci niepełnosprawnych z uczniami naszej szkoły przybrało formę balu karnawałowego. Przyjechało ich do nas 60! Wszyscy z rodzicami lub opiekunami. Niektóre na wózkach. Nikomu jednak nie przeszkadzało to w znakomitej zabawie.
          Nasze dzieci potrafiły doskonale bawić się z gośćmi, którzy często są mniej sprawni od nich. Najważniejsze, że wszystkim mogliśmy tego dnia sprawić dużo radości.

Bal okazał się strzałem w 10!

III wigilijno-świąteczne spotkanie integracyjne

„Serce pod choinkę”
          19 grudnia 2003rok

Po raz czwarty nasza szkoła była organizatorem świątecznego spotkania i koncertu dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej a także po raz pierwszy dla samotnych i niepełnosprawnych dorosłych.

W podniosłym i świątecznym nastroju goście zjeżdżali do szkoły, która tego dnia wyglądała wyjątkowo pięknie. Wszystkich przybyłych witali serdecznie i opiekowali się nimi harcerze z druhną Ewą Gnat. Goście zajmowali miejsca przy pięknie udekorowanych stołach w świetlicy i korytarzu szkolnym. Wszystkich powitała pani dyrektor Iwona Drożyńska wraz z księdzem Zbigniewem Koślickim, który złożył wszystkim życzenia i podzielił się opłatkiem. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. wójt gminy Chełmża pan Jacek Czarnecki, starszy wizytator pan Dariusz Zagórski, pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, nauczyciele ze szkół gminy Chełmża.

Po świątecznym poczęstunku goście zostali zaproszeni na koncert w bajkowej scenerii sali gimnastycznej.

Koncert poprowadziła wróżka – pani Mariola Gembicka. Kulminacyjnym punktem koncertu był wspaniały występ międzyszkolnego chóru pod kierunkiem państwa Teresy i Marka Pużanowskich.

Święty Mikołaj obdarował gości słodkimi upominkami a wszyscy uczestnicy otrzymali piękne świąteczne wycinanki przygotowane przez uczniów na lekcji plastyki.

Wieczór był niezwykłym przeżyciem nie tylko dla zaproszonych gości. Wzruszenie i łzy udzieliły się także wszystkim uczniom i nauczycielom naszej szkoły, którzy w przygotowanie koncertu włożyli wiele pracy.

IV noworoczne spotkanie integracyjne

„Z wizytą u Królowej Śniegu”

7 stycznia 2005 roku

Po raz kolejny niepełnosprawna młodzież i dzieci z gminy Chełmża oraz dorośli samotni i niepełnosprawni spotkali się w naszej szkole.

Goście obejrzeli przedstawienie „Z wizytą u Królowej Śniegu” a po nim dzieci bawiły się na balu. Dla wszystkich uczestników spotkania, także dorosłych, przygotowano wiele niespodzianek, upominków i wspaniały poczęstunek.

Spotkanie integracyjne jest wyjątkową okazją do wzajemnego poznania się zdrowych dzieci i osób sprawnych inaczej. Jest lekcją tolerancji i szacunku dla innych.

V spotkanie integracyjne

„Chcemy być razem”

22 grudnia 2005 roku

W koncercie wzięli udział podopieczni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – niepełnosprawne dzieci i ich rodzice oraz dorośli.

Goście i grono przyjaciół wysłuchali koncertu w wykonaniu chóru szkolnego ze Szkoły Podstawowej w Zelgnie i Gimnazjum w Pluskowęsach. Po koncercie goście zasiedli do wigilijnego stołu i obdarowani zostali prezentami.

VI spotkanie integracyjne

„Anioły zwiastują dobro”

8 grudnia 2006 roku

W tym roku odwiedziło nas ponad 100 osób z 30 pobliskich wsi. Piękne polskie kolędy wykonał chór pod kierunkiem pani Teresy Pużanowskiej, a Jasełka przedstawili uczniowie szkoły z Zelgna i gimnazjum w Pluskowęsach, przygotowani przez panią Mariolę Zygarską.

Uśmiech i radość najmłodszych uczestników spotkania to największa przyjemność dla wszystkich organizatorów koncertu.

Koncertowi towarzyszyła wystawa szopek, które wykonali nasi uczniowie razem z rodzicami.

VII spotkanie integracyjne

„Są na świecie Mikołaje”

7 grudnia 2007 roku

W tym roku wszystkim naszym gościom udowodniliśmy, że „Są na świecie Mikołaje”.

Były Mikołaje śpiewające w naszym chórze i te uzdolnione aktorsko, które przedstawiły zabawną historię o kłopotach Mikołaja, który w wyniku pomyłki wyczarował w Zelgnie „drugą Japonię”. Jednak wszystko się oczywiście dobrze skończyło i zamiast pomyłkowych klapek – japonek, pojawiły się prawdziwe prezenty, na które z niecierpliwością czekali nasi goście.

Dziękujemy naszym sponsorom, dzięki którym możemy organizować tak wspaniałe spotkania: Urzędowi Gminy Chełmża, Państwowemu Funduszowi rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz sponsorom indywidualnym – przyjaciołom naszej szkoły.

VIII spotkanie integracyjne

„Nie jesteś sam”